Прегазено дете во Ченто

432

Автомобил управуван од Ф.И.(20) од селото Сингелиќ, скопско удрил во малолетно лице кое пешачело.

Несреќата се случила вчера на улицата Методија Андонов Ченто во Скопје.

По незгодата, пешакот бил пренесен во Здравствена установа „Систина“ каде од доктор му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Скопје.