Приведен битолчанец поради напад на полицаец во Струга

361

Вчера околу 21 часот, поради спречување и напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста, во ОВР Струга приведен е Ѓ.Д.(21) од Битола. Тој, пред почеток на спортски натпревар на „Женска плажа“ во Струга, движејќи се со поголема група навивачи од Битола, физички нападнал навивач од Струга, а потоа и полициски службеник кој презел службени мерки за спречување на нападот. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира полицијата.