Приведен дилер во Охрид

0
67

Синоќа, на улицата Васил Главинов во Охрид, при преглед извршен врз Т. Љ. (31) од Охрид, полициските службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога при СВР Охрид, пронајдоа и одзедоа две најлонски кеси со марихуана.

Дополнително, при претрес во неговиот дом, како и во помошна просторија што ја користел на улицата Марко Нестороски, пронајдени се 80 полиетиленски пакувања со марихуана со разна тежина, наменети за улична продажба на наркозависници од Охрид, информираат од МВР.

Т. Љ. е приведен и против него СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.