Приведен крадец во Бутел, нападнал жена и и украл златно синџирче

0
250

Фатен крадец во Бутел кој нападнал жена. Имено, приведен е крадец којвчера попладне нападнал жена во скопската населба Бутел 1, а притоа ѝ украл златно синџирче.

Од полицијата информираат дека станува збор за 22-годишен скопјанец со иницијали Ф. С.

-Тој малку пред да биде приведен, на крстосницата помеѓу улиците Хо Ши Мин и Лазо Дренков ја нападнал М. Л. и од неа украл златно синџирче, информираат од МВР.

По приведувањето, го признал делото и против него ќе биде поднесен соодветна пријава.