Приведен крадец во Куманово, расчистени четири кражби, украденото вратено на сопствениците

0
54

На 26.04.2022 во 15.20 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.Б.(25) од Мароко. Тој се сомничи дека истиот ден извршил кражби во три деловни објекти и една семејна куќа, од каде одзел повеќе предмети и пари. Украденото било пронајдено и вратено на сопствениците.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава