Приведен крадец во Куманово, расчистени четири кражби, украденото вратено на сопствениците

220

На 26.04.2022 во 15.20 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.Б.(25) од Мароко. Тој се сомничи дека истиот ден извршил кражби во три деловни објекти и една семејна куќа, од каде одзел повеќе предмети и пари. Украденото било пронајдено и вратено на сопствениците.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава