Приведен напаѓачот кој го повреди докторот на Клиника за токсикологија

365

Приведено е лицето кое вчера попладне го нападнало и го повредило докоторот на Клиника за токсикологија, потврди полицијата.

Се работи са 32 годишниот С.И. од Скопје против кого, според Министерството за внатрешни работи, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Инцидентот се случил вчера попладне кога С.И. дошол со своето малолетно дете за да побара лекарска помош. Откако дежурниот лекар му рекол дека детето треба да се однесе на Педијатрија, таткото го нападнал лекарот кој завршил со расекотини и хематом на главата. Потоа лекарот бил пуштен на домашно лекување.