Приведен скопјанец во Тетово за издржување казна затвор од пет години

0
83

На ул. Благоја Тоска во Тетово, денеска полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка во координација со ЕВР Кисела вода, го привеле Д.Т.(43) од Скопје, кој се барал по две потерници, за издржување казна затвор од пет години и истрага по член 215 од Кривичниот законик, Д.Т. е предаден на ПС Тетово, а потоа ќе биде спроведен до КПД „Идризово“.