Приведен возач на камион со 2,44 промила алкохол

0
37

Вечерва, околу 17.45 часот, полициски службеници од мобилната сообраќајна единица на МВР, на патот Прилеп – Кавадарци го приведоа Е. В. Б (49) од Русија, кој управувал товарно моторно возило „волво“ со руски регистарски таблички под дејство на алкохол. Приведениот по брза постапка ќе биде изведен пред надлежен судија, соопшти полицијата.