Приведени три момчиња во Аеродром, кај нив била пронајдена марихуана

0
33

Синоќа во 20.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје, на подрачјето на Аеродром ги привеле П.К.(20), С.Н.(20) и А.С.(19) од Скопје, затоа што кај нив била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти полицијата.