Ранет ловџија во атар на село Лесново

59

Полициски службеници од Полициската станица Пробиштип вчера го лишиле од слобода Г.И.(37) од с.Злетово, пробиштипско, затоа што околу 13.30 часот во атар на с.Лесново, пробиштипско, на место викано Голак, додека биле на лов со Ј.К.(56) од с.Злетово, го повредил со ловечка пушка.

– Пушката била одземена за понатамошна постапка, а повредениот бил пренесен во Клиничка болница Штип за укажување лекарска помош. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава, е наведено во соопштението на МВР.