РФМ ја стави во мирување А-групата во Суперлигата

358

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) донесе одлука да ја стави во мирување А-групата од суперлигашката конкуренција. Одлуката е донесена откако Голден арт КЛ7 пријави 16 позитивни случаи на коронавирусот.

Освен во Голден арт КЛ7, двајца позитивни има и во редовите на Радовиш. Овие тимови во понеделникот игра во рамките на Суперлигата.

Покрај овие два клуба, во А-група се натпреваруваат Струга, Астраион, Охрид, Тинекс Пролет и Јуниор Кисела Вода.