Романија: 883 новозаразени со коронавирус и 33 починати

343

Во Романија се потврдени 883 нови случаи на инфекција со коронавирус, соопштија од Букурешт.

Досега се потврдени 95.897 случаи на инфекција во Романија, пренесува „Агерпрес“.

Од Ковид-19 починале уште 33 пациенти, а од почетокот на пандемијата починале вкупно 3.926 лица.