Санчо покажа зошто Јунајтед се „тепаат“ за него

408

Ако досега не беше јасна причината зошто Манчестер јунајтед цело лето преговараат за трансферот на Џејдон Санчо, видеото од последниот пријателски меч на Борусија Дортмунд покажува каков талент поседува 20-годишниот Англичанец.

На пријателскиот меч против Австрија Виена, кој „милионерите“ го добија со неверојатни 11:2, Санчо постигна еден гол и имаше четири асистенции откако влезе на полувремето, но потегот на мечот беше „кршењето кичма“ на дефанзивецот на Австрија, Криштоф Марчинко.

Санчо самиот се пофали на својот Твитер профил со порака: „Пред-сезонски вибрации“.

Preseason vibes… pic.twitter.com/PBy66y2SHC

— Jadon Sancho (@Sanchooo10) August 16, 2020