Санкционирани 321 лице за неносење маски

349

Во текот на изминатото деноноќие (30/31.08.2020 година) на територијата на државата по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 321 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.