Санкционирани 385 лица за неносење маски

356

Во текот на изминатото деноноќие (16/17.08.2020 година) на територијата на државата по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 385 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.