Се судрија три возила во Скопје, три лица се повредени

422

Tри лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи вечерва на крстосницата на булеварот Партизански одреди и булевар 8 Септември во Скопје.

Според полицијата, во сообраќајната среќа учествувале три возила – „мерцедес“, „хонда“ и „бе-ем-ве“ со скопски регистарски таблици.

Двајца од повредените се пренесени во комплексот клиники „Мајка Тереза“, а еден во болницата „Свети Наум Охридски“.