Седумнаесетгодишно момче загина со мотор на патот Кочани – Зрновци

424

Седумнаесетгодишно момче од штипското село Зрновци загина кога со мотор излета од патот Кочани – Зрновци. Сообраќајната несреќа се случила ноќеска во близина на местото наречено Дива Топола.

В. А. итно бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош, каде што им подлегнал на повредите.

За настанот е известен јавен обвинител, а увид на местото извршила екипа на Одделението за внатрешни работи Кочани.