Силекс, Шкендија и Ренова ги дознаа имињата на потенцијалните ривали

0
70

Денеска во Нион ќе се одржи ждрепката за второто квалификациско коло во Лига Европа. Трите македонски претставници (Силекс, Шкендија, Ренова) ќе ги дознаат имињата на противниците.

Шкендија ќе биде носител во ова коло, потенцијални ривали и се Сфинтул (Молдавија), ЦСКА Софија (Бугарија) и Ботошани (Романија).

Ренова може да игра против бундеслигашот Волфсбург, Хајдук од Сплит или Зрињски од Мостар.

Силекс за противник може да добие екипа која не успеа да го мине првото коло во Лигата на шампионите. Потенцијални противници на екипата од Кратово се Арарат, Конах Квеј, Фола Еш, Астана и Будуќност.