Скопјанец лишен од слобода, на „Партизанска“ носел марихуана

362

На 05.09.2020 во 21:10 часот на бул.Партизански одреди во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.Б.(27) од Скопје бидејќи кај него била пронајдена марихуана.

По целосно докумнетирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.