Скопјанец нападнат во Аеродром

0
127

Од Градската општа болница „Св.Наум Охридски” – Скопје во СВР Скопје вчера било пријавено дека кај нив за укажување лекарска помош дошол М.Т.(60) од Скопје, кој според неговиот исказ, во 14.20 часот на бул.„Јане Сандански“ тој бил физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.