Скопјанец пукал кон лице со кое се расправал, погодил автомобил

122

На 08.12.2022 во СВР Скопје било пријавено дека околу 12:30 часот на ул.„Вуковарска“, по претходна расправија помеѓу Р.Б.(34) и П.Б.(29), од една страна, и В.А., од друга страна, сите тројца од Скопје, В.А. испукал од огнено оружје кон П.Б..

Повредени лица нема, а од проектилот било оштетено паркирано патничко возило.

Бил извршен увид и се работи на расчистување на случајот.