Сончево и студено време

0
272

Времето денеска ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од -5 до 0 степени.

Во  Скопје,  ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Максималната температура ќе достигне до 0 степени.