Тешко повреден мотоциклист во Велес, удрил во куче на улица

367

Педесетгодишен велешанец се здобил со тешки повреди кога со мотоцикл удрил во куче на улица.

Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера околу 11.45 часот на ул.„Академик Пенчо Давчев“ во Велес кога Ј.К. со мотоцикл „лифан“  удрил во куче, по што паднал.

Тој се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Велес. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР велес.