Тешко повреден скопјанец кој со автомобил удрил во ограда на автопатот Скопје-Велес

352

Педесетгодишен маж од Скопје е тешко повреден откако со автомобил удрил во ограда на автопатот Скопје-Велес, кај клучка за с.Башино село.

Е.Ј. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Медицинскиот центар Велес. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Велес.