Тинејџери уапсени во Скопје поради поседување на марихуана

436

На 08.08.2020 во 15,30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на патот во близина на  местото ,,Тефериќ,, ги лишиле од слобода П.М.(18) и Н.Н.(19) двајцата од Скопје затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 08.08.2020 во 21,00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.“Рокомија“, го лишиле од слобода Б.Ф.(19) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.