Уапсени двајца скопјани за тешка кражба

0
178

Скопската полиција во текот на вчерашниот ден (6 јануари) привела двајца скопјани на возраст од 28-години, со иницијали А.К. и М.К. кои истиот ден во попладневните часови извршиле тешка кражба во куќа на булеварот Партизански одреди.

Веднаш по добиената пријава, преземени биле активности и сторителите биле приведени, а по документирање на случајот против нив ќе биде поднесена содветна пријава.