Украдена метална каса со пари од маркет во Скопје

396

Изутринава во 4:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во маркет на ул. Кемал Сејфула неколку лица со употреба на сила влегле и одзеле метална каса со пари. Се работи на расчистување на случајот, соопшти полицијата.