Уште 1.365 новозаразени во најтешко погодената земја на Балканот

0
76

Бројот на новозаразени од коронавирус во Романија во последните 24 часа се зголеми за 1.365, на вкупно 91.256, соопшти денеска Стратешката комуникациска група.

Од компликации со коронавирус починале 44 лица во изминатите 24 часа – 27 мажи и 17 жени, со што бројот на смртни случаи во Романија достигна 3.765, објавија тамошните медиуми.

Вкупно во земјата досега се опоравиле 39.275 заразени лица.