ВМРО-ДПМНЕ организира протести во Скопје, Охрид и Прилеп против поскапувањето на струјата

0
77

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска во 18 часот ќе одржи протести со возила во Скопје, Охрид и Прилеп против, како што информираат, поскапувањето на струјата.

Од ВМРО-ДПМНЕ повикуваат на почитување на мерките за заштита од Ковид-19, притоа секој со себе да носи лична заштитна опрема.