Во Бразил 17.078 нови случаи на коронавирус

0
289

Бразил забележа 17.078 нови случаи на коронавирус во последните 24 часа.Во тој период починале уште 565 лица, објавија надлежните институции.

Во оваа земја има 3.622.861 потврдени случаи на Ковид-19, јавува Ројтерс.

Досега починале 115.309 лица.