Во Црна Гора 55 нови случаи на коронавирус

369

Во Црна Гора, во последните 24 часа, се регистрирани 55 нови случаи на коронавирус, а едно лице починало.

Институтот за јавно здравје соопшти дека се тестирани 562 лица.

Од таму соопштија дека починал пациент од Никшиќ, роден во 1941 година.

Вкупниот број на смртни случаи поврзани со коронавирус од почетокот на јуни е 79, а од почетокот на годината 89.

Вкупниот број на активни случаи на коронавирус во Црна Гора во моментов е 853.