Во Сингелиќ приведен побегнат затвореник

0
78

На улицата „Алија Авдовиќ“ во скопски Сингелиќ, полицијата , врз основа на судска наредба, утрово го привела 27-годишниот Е.П. од Скопје за доиздржување затворска казна во зартворот во Шуто Оризари.

За него била распишана потерница за лице кое избегало од затвор, а бил суден за сторено кривично дело тешка кражба.