Во Србија 111 новозаболени од коронавирус, еден починат

0
267

Во Србија уште 111 лице се заразени од коронавирус во последните 24 часа. Тестирани се 6.139. Едно лице почина.

Изразено во проценти, во однос на тестираните биле заразени 1,81 процент.

На респиратор има 23 лица.

Досега починале вкупно 750 лица.

Досега се тестирани вкупно 1.140.378 лица, а коронавирусот е потврден кај 33.662 лица.