Во судир на камион со приколка и автомобил тешко повреден маж

0
52

Маж од село Долно Лисиче е тешко повреден откако синоќа со својот автомобил се судрил со камион со приколка.

Несреќата се случила во с.Долно Лисиче, скопско на крстосница од ул.„1“ и ул.„7“. По незгодата, И.Н. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.