Воз се заби во автомобил близу Тетово, повредени две лица

367

Возот кој сообраќал на релација Скопје – Кичево удрил во автомобил со тетовски таблички.

Во сообраќајката се повредени Б.С (22) и Б.Н (39) и двајцата од селото Порој. Повредените се надвор од животна опасност.

Како што дознава ТВ 21 се очекува жителите да излезат на протест бидејќи преминот е без никаква заштита.