Возило излета од патот и удри во канделабер, две лица повредени

0
85

Изутринава, во 2 часот, било пријавено дека на улицата Војвода Васил Чакаларов во Скопје, патничко возило „сеат“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д. Н. (29) од Скопје, излетало од коловозот и удрило во канделабер.

Во незгодата тешки телесни повреди добила сопатничката М. А. (27) од Скопје, констатирани во комплексот клинки „Мајка Тереза“, а телесни повреди добил возачот, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“. Извршен би увид на местото на нeзгодата од екипа на СВР Скопје.