Возило удри во двајца пешаци во Скопје

0
68

Вчера во 20:15 часот било пријавено дека на крстосница од ул. Ѓорче Петров и ул. Македонски војски во Скопје, патничко возило „бе-ем-ве“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.С.(39) од Скопје, удрило во пешаците Д.К.(60) од Пехчево и малолетен пешак од Скопје.

Во незгодата Д.К. се здобила со тешки телесни повреди, а малолетникот со телесни повреди, констатирани во комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.