Жител на Сарај загинал на зграда во изградба, паднал низ отворот за лифтот

0
252

Утрово, во скопската полиција бил пријавен трагичен настан, кој се случил на улицата Пушкинова.

Имено, во зграда, каде што се изведуваат градежни работи, 37-годишник од скопското село Сарај пропаднал во делот каде што се движи лифтот и починал на самото место.

На локацијата извршен бил увид од екипа од СВР Скопје.