Златан потпиша: Милан е мојот дом!

378

Милан и официјално го потврдија остварувањето на најголемата цел во летниот преоден рок, обновувајќи го договорот со Златан Ибрахимовиќ до јуни 2021 година.

Шведскиот ас прво пристигна во Милан во 2010 година, по што имаше 85 настапи и 56 гола освојувајќи едно скудето со „росонерите“, пред да се врати во јануари оваа година и да има фантастично влијание на формата на тимот и покрај тоа што има 38 години – постигна 11 гола во 20 меча.